Hemen Teklif Alın

 
   
   
 
 
web tasarım

Sosyal Medya Danışmanlığı

sosyal medya uzmanlığıSon yıllarda yükselen bir sektör haline gelen sosyal medya danışmanlığı, günümüzün ve geleceğin en popüler pazarlama kanallarından biri olan sosyal medyanın  bu denli popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri; İnternet kullanıcılarının her geçen gün katlanarak artmasıdır. İnsanların hemen her bilgiye kolaylıkla ulaşabildikleri internet üzerindeki sosyal platformlar, forumlar ve arama motorlarıdır.

Marka, tedarikçi ve müşterilerin kolaylıkla birbirleriyle iletişim kurabilmeleri sosyal medyayı bilinen, alışılan pazarlama yöntemlerinden ayırmaktadır. Bilinir bir işletme, marka olabilmeniz için kullanıcılarının 1 milyarı geçen facebook, instagram vb. platformlarda yer almanız, bu sistemlerin sağladığı gücü kullanmanız gerekmektedir. Markanızın güvenilirliğini artırmak için bu çalışmaların tamamı fayda sağlayacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya ile oluşturacağınız Pazar ağı standart pazarlama ile oluşturacağınızdan hem daha geniş kitlelere hitap eder hem de daha düşük bütçelerle çalışma imkanı bulursunuz.

Sosyal medya sayesinde müşteri ve potansiyel müşterilerinizi daha iyi analiz edebilir ve taleplere yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alan firmalar marka ve ürünleri hakkında neler konuşulduğunu, neler düşünüldüğünü daha yakından takip edebildikleri için, olumlu veya olumsuz eleştirilere çok hızlı cevap verebilir veya ürün, hizmet kalitelerini istekler doğrultusunda değiştirip, ürün, hizmet yelpazelerini genişletebilirler. Bu şekilde çok daha fazla memnun müşteri elde edecekleri için kazançları da aynı oranda artacaktır.

Günümüzde bir ihtiyaç haline gelen sosyal medyanın, lüks değil ihtiyaç olmasının nedeni yaşadığımız çağın bilgi, iletişim ve teknoloji çağı olması ve reklam mecralarının da farklı alanlara yani internete kaymasından kaynaklanmaktadır. Sosyal medya ve web ile markaların reklam ve pazarlama alanları TV, Gazete, Radyo gibi pahalı reklam alanlarından interaktif ortama taşınmış, hemen her bütçeyle binlerce insana ulaşma yolu açılmıştır. Sizde firmanızın tanınırlığını artırmak için bu platformlarda yerinizi almalı ve bu fırsatlardan faydalanmalısınız.

 

Sosyal medya danışmanlığında amaç nedir;

1) Şirketinizin misyon ve vizyonu doğrultusunda markanızın sosyal medya üzerindeki yerini belirlemek,

2) sosyal medyada etkin bir hesaba sahip olmak,

3) Şirketinizin daha geniş müşteri kitlelerine ulaşmasını sağlamak,

4) Reklam, tanıtım vb. görevleri sizin yerinize en hızlı ve doğru şekilde üstlenmek,

5) Müşteri kitlenizin isteklerine uygun cevapları bulmak ve onları size iletmek ve yanıtlamak,

6) Sektörde ki gelişmeleri takip edip sürekli olarak yenilenmenize yardımcı olmaktır.

 

Sizce de birlikte çalışmanın ve güçlenmenin zamanı gelmedi mi?